Dámská móda

Jak se vyznat v džínsech?


Na to aby měl člověk slovník, když si chce koupit džíny. Moderní kousek, který již mnoho let je nesmiřitelně spjat s běžným šatníkem má ale několik podob, co se střihů, materiálů a provedení týče. Už nestačí si koupit jen džíny, je zapotřebí vědět jaké džíny.

Ripped dříny

Moderní otrhané džíny je snad nutností mít v šatníku. Jsou k dostání snad ve všech barvách a budou se velký hit přes jaro i léto. Dobře se kombinují a jsou vhodné jak do práce, tak na volný čas.

Skinny džíny

Populární legíny přibraly trochu denimu a jsou na světě skinny, které jsou dost elastické a tak jsou vhodné pro opravdu štíhlé nohy. Pro ty masivnější nebudou zrovna vhodné. Skinny jsou pohodlné a dobře kombinovatelné.

Slimky

Úzké džíny, které jsou často zaměňovány se skinny, nicméně slimky jsou pevné, vhodné tak i pro ženy plnějších tvarů. Tyto džíny by každá žena měla v šatníku mít.

Mom džíny

V devadesátých letech byly hodně populární, a pokud je někde ještě máte, pak je „oprašte“, zase se nosí. Klasické mrkváče, jak se tyto džíny označují, mají také vysoký pas a tak se hodí pro opravdu štíhlé ženy. U nich opticky zvětší boky, což potřebují. Pro bujné tvary se mom džíny nedoporučují, zbytečně jen tak přibírají kila navíc.

Straight džíny

Rovné jako roury, džíny, které jsou naopak vhodné pro baculky, ale ne pro štíhlé postavy a ani chlapecké. Rovné džíny vychází z pánského šatníku, podobně jako ty následující.

Boyfriend džíny

Tyto džíny mají na nositelce působit tak, že si je vypůjčila z šatníku svého muže, chlapce. Přitom nejsou přímo pánského střihu, ale jsou volné, ležérní a také pohodlné. Pro specifický šatník určitě vodné.

Cropped džíny

Zkrácené délky jdou do módy a budou hitem i příští rok. Proto pokud chcete být napřed, zkuste je sehnat, anebo si je jednoduše pořídit z vlastních tak, že starším džínsům, ideálně rovného střihu trochu ustřihnete nohavice. To jsou pravé cropped džíny.

Fland džíny

Úzké džíny, které mají dole nohavice mírně volné jsou ideální pro baculatější postavy. Mohou být i mírně do zvonu a dělají pěknou postavu.

 

 

zdroje obrázku: www.joya.life


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *