Spodní prádlo a plavky

Dámská podprsenka a její podoby


Od dob vzniku první podprsenky uplynula již řada let a za ten čas se trh s tímto druhem dámského spodního prádla dost výrazně rozšířil. Vybírat je možno nejen z různých materiálů, barev, či provedení, ale také střihů, které doladí celkově perfektní vzhled hrudníku. Pokud je podprsenka vhodně a dobře zvolená. Jak se tedy v druzích podprsenek vyznat?

Vystužená podprsenka

Nejčastěji volená podprsenka podle žen. To je také důvod, proč je tak silně a bohatě zastoupená na trhu. Je pohodlná, ňadra jsou v ní zcela ukryta, a přitom je pohodlná snad pro všechny velikosti prsou. Košíčky jsou dobře tvarované a hlavně pevné, takže nabízí dobrý komfort pro dámský hrudník. Z obrovského množství barev, střihů i provedení si vybere snad každá, i náročná dáma.

Nevystužená podprsenka

Dalo by se říci, že se jedná o podprsenku z dřívějších dob, nebo tu původní, jelikož košíčky nejsou vystužené. Podprsenka má silná ramínka, jež jsou nezbytnou nosnou jednotnou. Tento typ podprsenky si oblíbily zejména ženy s velkými prsy, které nepotřebují „nic navíc“, jen svoji „výbavu“ dobře pozvednout, vytvarovat. A to je přesně úkol vhodný pro nevystuženou podprsenku.

Polovystužená podprsenka620474_in_xl

Aby trh s podprsenkami nebyl až tolik fádní, pak se na něm objevil i typ podprsenky, který je kompromisem mezi vystuženými a nevystuženými podprsenkami. Tou je polovystužená podprsenka, která je, jak už z názvu vypovídá, vystužená jen částečně, ve spodní části a tak poskytuje dostatečnou oporu a vytvarování prsou. Polovystužená podprsenka je patrná na první pohled, jelikož většinou na spodní vystuženou část navazuje krajka, která tak celé podprsence dodá šmrnc.

Push-up podprsenka

Ženy je milují, muži je vnímají jako faleš. Je jasné, že je řeč o „pušapkách“, které sice promění i malá ňadra ve skvostnou velikost a lákající tvary, pozvednou i ty méně formované, a tak vytvoří na první pohled dokonalý efekt krásných prsou, ale muži jsou pak často zklamáni. Tvrdí, že tato podprsenka, která sice dodává i těm méně obdařeným dámám více sebevědomí, je prachsprostý klam. Push-up podprsenka má za úkol prsa pozvednout, a díky vycpávkám také zvětšit jejich objem na první pohled. Speciálním trikem jsou i vyjímatelné vycpávky, kterých si žena prakticky může vložit více a tak o něco svoji chloubu vylepšit k obrazu svému. Na trhu se v nedávné době objevily tzv. podprsenky super push-up. Jsou extrémně vystužené, velikost ňader jsou schopny zvětšit na dvojnásobek.

Bardotka/balkonetka podprsenkawww.polyvore.com

Podprsenku, kterou proslavila světoznámá herečka a ve své době také sex-symbol, idol mnoha mužů i žen, Brigitte Bardot, se také podle ní nazývá. Bardotka nebo balkonetka, je podprsenka, která umožňuje ženám nosit šaty s odhaleným dekoltem a to dost výrazně, jelikož tato podprsenka pozvedne dolní linii prsou a zvýrazní tu horní. Ramínka má hodně na stranu a často jsou i odnímatelná, tudíž vhodná na nošení pod šaty bez ramínek, s odhalenými rameny. Podprsenka je jedinečná v tom, že v dolní části obsahuje silnou výstuž a také většinou i silikonový pásek, pro lepší přilnavost k pokožce. Nové bardotky mají také možnosti vložit vycpávky a tak celkově prsa nadzvednou, podpořit plnější tvar.

Dekoltka podprsenka www.thebudgetfashionista.com

Jinak také zvaná plunge, je podprsenka, která umožňuje ženám nosit hluboké výstřihy, protože její tvar je k tomuto uzpůsoben. Košíčky jsou tvarované tak, aby část mezi prsy byla slabá, a prsa tvarují plnější dekolt právě ze stran. Tato podprsenka může mít také odnímatelná ramínka, která se dají připnout i přes krk, tudíž vhodné pro takový typ šatů. Dekoltku ženy hodně nosí na večírky, plesy, prostě všude, kde jsou předepsané večerní róby.

Sportovní podprsenka podprsenka

Sportovkyně, ale i běžné ženy, které se sportu věnují, dost dobře vědí, jak je nutné, aby i jejich prsa byla zpevněná, na svém místě a nikde je nic netlačilo. Od toho je tu také sportovní podprsenka, jež umožňuje ženám pohyb jakýkoli bez obav, s tím, že prsa zůstanou na svém místě. Moderní sportovní podprsenky již nejsou tradiční kousky, které zaujímaly potřebu prostě prsa pozdržet na místě, ale dnes se vyrábí i sportovní podprsenky s push-up efektem a také potřebný komfort i při velkých zátěžích. Jsou z prodyšných a příjemných materiálů a vůbec tou nejkomfortnější sportovní podprsenkou je bezešvá. Nikde netlačí, nezavazí a umožní jakýkoli pohyb při sportu.

Zmenšovací podprsenka

Pro dámy, které jsou dost poctivě vybaveny v oblasti ženských předností, je tu dobrá volba, jak své bujné tvary poněkud upravit na menší velikost. Tak zvané zmenšovací podprsenky jsou určené pro velká ňadra, jejichž majitelka je potřebuje zmenšit a především zpevnit. Podprsenka prsa stáhne a tak je semkne, což vypadá přirozeněji, a obdařeným ženám tak umožní více komfortu v běžných činnostech. Tato podprsenka se vyznačuje silnými ramínky a typickým provedením střihu, jež zakrývá celá prsa.

Mateřská podprsenka

Dost specifickým typem podprsenky je ta mateřská, jež má odpínací část košíčků a tak umožňuje kojícím matkám kojení bez větších potíží. V posledních letech se trh s mateřskými podprsenkami dost rozšířil a nabízí i krásné, nejen praktické mateřské podprsenky. Takže i kojící novopečená maminka může mít stále krásné, sexy prádlo. Nejčastěji jsou sice v bílém, tělovém nebo i černém provedení, ale dají se sehnat i červené, modré či růžové, se vzory nebo krajkami.

Samodržící, neviditelná podprsenkawww.missguidedau.com

A vůbec tou nejzajímavější skupinou podprsenek jsou ty samodržaví, jež nemají nejen ramínka, ale i zapínání. Dost žen se k takovým typům podprsenek staví dost laxně, jelikož podprsenky, které jsou spíše jakýmsi výplňkem dekoltu, případně u neviditelné, kde se jedná o produkt podobný tradiční lepicí pásce. Navíc takové typy podprsenek jsou spíše pro ženy s extra malými prsy, které volí raději nošení zcela bez podprsenky.

 

zdroje obrázků: www.insidebras.com, www.missguidedau.com,

www.polyvore.com, www.thebudgetfashionista.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *