Kabelky a tašky

Luxus na šest? – BIRKIN


Velkým věcem obvykle pomůže náhoda. A nejiné to bylo v podání vzniku jedné z nejdražších kabelek na světě – “bikrince” francouzské značky Hermés.

Osudný let

Nejinak tomu osud chtěl a na společném letu mezi Londýnem a Paříží se na začátku osmdesátých let spolu potkali britská herečka Jane Birkin a tehdejší ředitel francouzské luxusní značky Hermés, Jean-Louis Dumas. Herečka si postěžovala, že ve své kabelce nikdy nemůže nic najít, a že je vůbec složité takovou kabelku na trhu objevit. V tu chvíli nemohla tušit, že zavdá myšlenku pro vytvoření kabelky, jakou do té doby svět skutečně neviděl.

Cena takové „birkinky“? Sednete si na zadekHermes-Birkin-35cm-2

A také se tak stalo. Krátce po tom byla kabelka, pojmenovaná po oné herečce – Birkin, také nazvána a nyní patří k těm nejdražším kabelkám na světě. Pořizovací cena této krásky je v přepočtu minimálně sto padesát tisíc korun, přičemž záleží na provedení, materiálu a tak dále, cena se může bez nějakého nadsazení vyvýšit až na tři sta tisíc korun českých.

Čekání na kabelku

Při této ceně je možná až neuvěřitelné, že se běžně na tuto neuvěřitelnou kabelku čeká až pět let. Kdo chce krásnou a luxusní Birkin, ten se musí zkrátka zapsat do pořadníku. Až takový je o dokonalost francouzského šarmu ve spojení s elegancí a přitom i praktičností, zájem. Dokonalé provedení v sobě spojuje tolik skvělých vlastností pro běžné ženy, že ji prostě chceme mít.

Milovnice bikinekhermes-6089-3461_8

Dokonalost Birkin bag objevily celebrity na celém světě. Ve svém šatníku ji má nejen Pamela Anderson, Britney Spears nebo Katie Holmes, ale i Kim Kardashian, Eva Longoria či výrazná Lady Gaga. Ze známých jmen je nutno jmenovat Sarah Jessica Parker či Julii Roberts, ale tu největší milovnicí „birkinek“ je bezpochyby Victoria Beckham, která jich má nespočitatelně mnoho. Je nepřímou ikonou této perfektní kabelky, po které touží ženy na celém světě.

 

Zdroj obrázků: www.purseblog.com, www.theliverspot.com

 


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *