Dámská móda

Tutu, dolly a kolová…


Módní svět je zase bohatší o nové produkty v oblasti sukní. Jakoby už nestačilo, že i tak existuje velké množství střihů a délek sukní a stěží se dá v tomto odvětví bez mapy vyznat. To je sice již přehnané tvrzení, ale svět sukní v nedávné době doplnily dost výrazné kousky, které podtrhnou smyslnou ženskost a dodají něžný půvab. Ale na nošení musí mít tak trochu ženy odvahu…

Kolová sukně

Začneme tím nejméně extravagantním. Kolová sukně je ta, kterou když na podložce rozprostřeme, pak vytvoří kolo – odtud tedy její název – kolová sukně. Je v poslední době určitě velice oblíbená a lichotí snad každé postavě. Šije se v různých délkách, z různých materiálů i provedení. Bývá také součástí šatů. A nosí se určitě dobře.

Tutu sukně 

TUTU-STYLING-SISJ-FASHION-02

Extravagantním typem sukně je Tutu sukně, speciální střih i výroba, která nezůstane na ulici bez povšimnutí. Ženu či dívku v sukni Tutu nemůže nikdo přehlédnout. Jde o delší sukni, která je složená většinou z osmi vrstev, z nichž nejspodnější je satén, nebo podobná jemná látka – podšívka. Následuje několik vrstev tvrdého tylu, který udržuje tvar sukně a vrchní části sukně tvoří měkký tyl, jenž je na dotek velice příjemný. Tutu sukně jsou očkovitého střihu a jsou dost prostorově výrazné.

 

 

Dollytutu_skirt_silver_ballet_rose

O něco výraznější je sukýnka Dolly, která je přímo i názvem kolekce, z nichž roztomilé sukýnky v různých barvách také pochází. Jakmile někdo vidí klasickou Dolly sukýnku, evokuje mu to baletku. A to je správně. Přesně to do originálních sukní holandské značky Dolly by Le Petit Tom, vryla sama zakladatelka. Pravé Dolly sukně mají pouze dvě vrstvy (až se to nezdá), ale každá vrstva má celkem troje dost bohaté řasení, což dělá sukýnce ten správný objem. Sukně Dolly je jak pro malé holčičky, tak dospělé ženy, které chtějí podtrhnout svoji ženskost.

 

zdroje obrázků: sheissarahjane.com.au, www.tatataworld.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *