Obuv

Vintage je v kurzu


S pojmem „vintage“ se v současné době setkáváme poměrně často, a to nejen v módě, ale také v bytové architektuře. Jednoduše řečeno jde o styl, který se inspiruje v dobách minulých, takzvaný retro styl. Ačkoliv žijeme v moderní době, velmi rádi se necháváme inspirovat minulostí. A přesně takový je vintage styl, který vám pomůže se rozloučit s jarem a plynně přejít do krásných letních dnů.

Styl, který zraje jako víno

Oblíbené rčení „zrát jako víno“ lze použít také v případě vintage stylu. Oblečení a doplňky, které byly hitem v mládí našich maminek a babiček se vrací na scénu, ovšem ve zcela novém kabáte. Některé módní styly a trendy jsou zkrátka nadčasové a zachovaly se i po několika desítkách let.

Vintage styl se v souvislosti s životním stylem poprvé objevil v polovině 19. století. Zpočátku se jednalo pouze o nábytek a dekorace, teprve postupem času začal pronikat také do módního světa. Avšak nešlo pouze o nedostatečnou fantazii novodobých návrhářů, kteří se rozhodli sáhnout do šatníku svých babiček a prababiček.

Hlavním cílem tohoto módního retro stylu bylo vyzdvihnout to nejlepší, ojedinělé a vzácné a dát tomu zcela novou image. Výsledkem jsou módní trendy, které čerpají inspiraci z dob minulých, avšak použité materiály a technologie při výrobě jsou na té nejmodernější úrovni. Výsledek můžete posoudit sami.

Výběr toho nejlepšího

Vintage oblečení vychází ze z módy, která se nosila před 20 – 100 lety. Vybírá se z těch nejkvalitnějších materiálů, které byly tehdy dostupné. Oblečení se vyznačuje precizním zpracováním a také visačkou známého oděvního domu, salonu či tvůrce.

Jde o jednotlivé kousky, které pochází z dílen světových módních návrhářů. Jako příklad můžeme uvést šaty od Diora inspirované mondrianem. Vintage mohou být také kabelky ušité z krokodýlí kůže, paleto z norka či opice a mnoho dalších módních skvostů. Pod tímto názvem se ukrývají módní kousky, které mají mimořádnou a všeobecně uznávanou hodnotu.

Nechte se od nás inspirovat

Zaujal vás vintage styl, ale nevíte, jaké oblečení a doplňky zvolit? Přinášíme vám malou ukázku vintage stylu v jarním a letním provedení. Doplňte svůj šatník o pár zajímavých kousků, které doslova zastavily čas.

Dáme vám skvělý tip, jaký outfit ve stylu vintage zvolit. Důležitá je dokonalá kombinace jednotlivých kousků, které by k sobě měly pasovat, a zároveň kopírovat tento styl. K letnímu období patří šaty a veselé barvy. Doporučujeme tmavě modré šaty s bílými plachetnicemi Kling Basttelli. Jde o velmi krásný a slušivý model, ve kterém budete vypadat něžně a romanticky. Šaty nemají rukávy, ale více upnutý živůtek, spodní díl tvoří balónová sukně.
800577
A jaké doplňky se hodí k těmto šatům? Proč nezkusit zářivou žlutou, která se k létu krásně hodí. Žluté baleríny s mašlí Colours of California, které jsou vyrobené z plastu. Ano, plastová obuv se na pultech obchodů s obuví objevuje stále častěji a jde o výjimečně příjemný materiál. Aby noha mohla dobře dýchat, nechybí větrací otvory.

A nakonec nesmí chybět kabelka, jak jinak než ve žluté barvě, která dokonale ladí k balerínám. Žlutá kabelka Tamaris Rainbow do ruky, je přesně to, co budete potřebovat.

Odkazy na produkty:
Šaty: https://modni-svet.cz/a/tmave-modre-saty-s-bilymi-plachetnicemi-kling-basttelli
Kabelka: https://modni-svet.cz/a/zluta-mensi-kabelka-tamaris-rainbow
Baleríny: https://modni-svet.cz/a/zlute-baleriny-s-masli-colours-of-california

Dejte přednost kvalitě

Kvalitní a módní outfit dokáže hotové zázraky. Vsaďte na vintage styl, tedy výběr toho nejlepšího. Inspirace je velmi pestrá. Stačí jen vkusně kombinovat jednotlivé doplňky a zapojit fantazii. Nebojte se odvázat a vystoupit z davu.


1 komentář on Vintage je v kurzu

  1. Pingback: Kabelka – nezbytný dámský doplněk | Módní svět

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *