Hodinky a šperky

Bižuterie – elegantní doplněk


Možná někteří netušíte, že bižuterie je téměř tak stará, jako drahé šperky. Drahé šperky zdobily urozené panstvo, zatímco bižuterie se stala levnou náhradou pro chudé. Je tady internet a úžasné vynálezy a světe div se, bižuterie v této moderní době báječně konkuruje svým vzácným kolegům. Bižuterii zpopularizovala svým výrokem Coco Chanel … “Šperky by měly ženu zdobit, ne vystavovat na obdiv její bohatství,” povýšila bižuterii na úroveň pravých šperků a udělala z ní elegantní módní doplněk. Pro zajímavost slovo bižuterie pochází z francouzského Bijou (klenot, šperk, poklad) a angličtina má pro ni název costume (coctail) jewelry.

Bižuterie! Zpět do historie

Bižuterie se od šperků liší materiálem a samozřejmě masovou výrobou. Na výrobu pravých šperků se používá zlato, platina, drahokamy, perly a na bižuterii pouze skleněné perly, syntetické kameny, levné kovy, plasty a zirkony. Vrátíme-li se do historie, již před 40 000 lety si Kromaňonci vyráběli šperky ze zubů a z rohoviny a v 3. tisíciletí p. n. l. začali Egypťané používat na šperky i barevné sklo, první náhrada drahých kamenů. Ve středověké Evropě zákony zakazovaly běžným lidem nosit šperky ze zlata a drahokamů, tak nosili různé imitace. Skleněné korálky v Evropě jako první vyráběli Keltové. Od 9. století i obyvatelé Velké Moravy.

Efektní bižuterie tohoto tisíciletí

Pokud jste i vy našli v bižutérii zalíbení, tak vám doporučujeme zavítat do špičkového internetového obchodu bizu-online.cz, kde se na bižuterii specializují. Na první pohled vás zaujme obrovský a přehledný výběr zboží a velmi nízké ceny. Nechybí pravidelné slevové akce, spolehlivý zákaznický servis – samozřejmost. Je to na vás, zda se toužíte okrášlit krásným náhrdelníkem s efektním přívěškem nebo rafinovaným náramkem, náhrdelníkem s květem růže, pozlacenými žebrovanými náušnicemi či náušnicemi ve tvaru krychle. Kouzelný je i prstýnek s malou hvězdičkou stejně jako elegantní černo zlaté náušnice. Přejeme příjemné nakupování!

nahrdelnik


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *