Hodinky a šperky

Swarovski – luxusní bižuterie


Proč mnoho dam plesá při pohledu na výlohu prodejen Swarovski? I přesto, že se jedná o bižuterii, má nejen dlouhou historii, ale především jde o naprosto dokonalé snoubení krásy křišťálu a jeho detailní broušení, které je pro šperky značky Swarovski typické.

Jak sklář k mistrovskému dílu přišeloshawalittletheatre.com

Daniel Swarovski, zakladatel dnes světové značky šperků s logem labutě, se narodil roku 1862 v Čechách, v menší vísce Jiřetín kousek od Jablonce nad Nisou. Jeho profesní dráha byla určena především i díky jeho otci, brusiči skla, který vlastnil několik menších skláren. Proto nebylo žádným překvapením, že mladý Daniel se tomuto řemeslu začal také věnovat.

Základní zlom

Nejen že Danielu nechyběl zápal, praxe, ale ani talent. Pro načerpání dalších potřebných zkušeností a informací byl tak vyslán na vyučenou do Paříže a Vídně. Zde skutečně získal potřebné vědomosti a po návratu do rodného kraje založil svoji firmu. Sám Daniel Swarovski zkonstruoval elektrický brusičský stroj pro broušení kamenů zvané šatony. Jenže pořád se mu to zdálo málo dokonalé.

Najít ideální místo

Šatony jsou broušeny shora, v přesném zadání a zespod je vsazen kov. Tudíž lesk a třpyt je díky tomu povzbuzen k dokonalosti. Stroj na tyto kamínky si nechat Swarovski patentovat a současně hledal místo, kde se bude jeho podniku dařit více. To mělo za následek stěhování do Tyrolska, města Wattens v Rakousku, kde založil sklářskou huť. Alpské vodní prameny jsou ideálním základem pro nádheru, kterou si Swarovski představoval.

Dokonalý třpyt i leskcovetedition.com

Ženy obecně milují šperky a zvláště ty, výrazně se třpytící. I přesto, že jde o bižuterii, patentované broušené kamínky Swarovski jsou tak dokonalé, že ženy po šperku z modré krabičky s labutí touží. Toto je také důvodem, proč se mnoho výrobců šperků snaží napodobit a dokonce i drze nazývat jako šperky s kamínky Swarovski. Často jde jen o reklamní kampaň, ve které je skryto, že se nejedná o pravé šperky značky Swarovski. Některé jsou označeny  , což jsou šperky, které nejsou dané značky, ale obsahují právě krystaly originálu Swarovski. Takto bylo vytvořeno i několik módních kolekcí světoznámých návrhářů, jež do svých modelů zakomponovali právě dokonalost třpytu kamínků Swaroski.

zdroje obrázků: covetedition.com, oshawalittletheatre.com, www.aruba.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *