Ostatní

Aby měl sportovec v čem sportovat – Adidas


Dnes patří značka Adidas mezi top v oblasti sportovního oblečení i vybavení a ten, kdo má na sobě tři pruhy, pak dobře ví, že za takové vybavení se musí dost citelně plácnout přes kapsu, jak se lidově říká. Adidas je kvalitní a drahá značka, pro sportovce tolik důležitá.

Kvalita pro sportovce

Přitom začátky firmy nebyly v duchu velkého bohatství, jak je tomu nyní u světoznámé značky. Adolf Dassler, narozen roku 1900, toužil po tom, aby každý sportovec měl kompletní vybavení jednotné. Dbal přitom na to, aby nešlo o nějaké jednoduché a levné zboží, ale skutečně kvalitní a pohodlné boty i oděvy.

První boty Adidas

Firmu založil se svým bratrem Rudolfem v německém městě Herzogenaurach. Ten měl svoji vizi a o pár let později založil vlastní značku Puma. To ale předbíháme – Adolf nazval svoji firmu po sobě a soustředil se na výrobu kvalitní a funkční obuvi. Asi s padesáti zaměstnanci se snažil vyrobit úplně tu nejdokonalejší obuv, aby sportovci měli potřebná komfort.

Fotbalová repre

To se mu také daří a významného triumfu dosahuje přesně v polovině dvacátého století, kdy se na trhu objevuje dokonalá tréninková obuv, jež si pochvalují sportovci celého světa. Dalším velkým mezníkem značky Adidas je pak rok 1954, kdy Dassler obouvá celou fotbalovou reprezentaci, které následně téhož roku na mistrovství světa vítězí. Od té doby je Adidas hlavní partner německé fotbalové reprezentace.

Flop a Dick Fosbury

A nejen její, protože další úspěch na sebe nenechá dlouho čekat a roku 1968, kdy na letních Olympijských hrách vítězí Dick Fosbury v disciplíně skok do výšky a přináší do té doby nevídaný styl – dnešní flop. Samozřejmě, že tehdejší rekord provádí v obuvi značky Adidas.

Pořád na vrcholu

Značka Adidas expanduje na zahraniční trhy a je u sportovců, ale i běžných lidí dost populární. Dnes obléká většinu sportovních družstev, ale i jednotlivých sportovců.

 

zdroj obrázku: top10.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *