Ostatní

Anna Wintour


Královna světové módy, která významně ovlivnila mnoho módních návrhářů, včetně těch nejvlivnějších. Anna Wintour je guru současné módy a podle ní se řídí velká část módní branže. Přitom nikdy nedodělala ani střední školu.

Ví, co chce

Svérázná, dominantní a cílevědomá. Tak by se ve stručnosti dala charakterizovat osobnost Anny Wintour, kruto-přísné vládkyně světa módy, která určuje, co se bude nosit a to již více než čtvrt století. Každý, kdo se o oblast módy byť jen okrajově zajímá, musí toto jméno znát.

O módu se zajímala od mládí

Její cílevědomost se hbitě projevovala už u malého děvčátka, kdy striktně tvrdila, že jednou bude šéfredaktorka Vogue. V šestnácti letech opustila prestižní anglickou školu v severním Londýně, kde se i roku 1949 narodila, a přihlásila se na kurzy módy. Po pár hodinách ale sdělila, že ji tam již nikdo neuvidí. „Módě buď rozumíš, nebo ne. Nepotřebuješ k tomu školu.“ Měla mladá Wintour jasno.

Z redakce do redakce

Začala pracovat v módní redakci Harpes & Queen, poté se dostala do redakce britského Vogue, následovala cesta do New Yourku. Tam pracovala pro redakci Herper´s Bazaar a poté, s nabytými zkušenostmi se vrátila do Londýna, kde od roku 1986 šéfuje redakci britského Vogue.

Ledová královna s přesným programem

Její osobnost byla zachycena v knize a poté i stejnojmenném filmu „Ďábel nosí Pradu“, přitom mnoho lidí, kteří ji znají, sdělilo, že ve skutečnosti je Anna Wintour mnohem přísnější a chladnější, než ztvárnění herečky Meryl Streep. Sama vyžaduje preciznost, neodpustí si žádnou peprnou poznámku. Dodržuje také striktně denní harmonogram, a to každý den.

Preciznost především

Vše dělá do sebemenších detailů přesně podle plánů a jako šéfredaktorka vyžaduje naprostou dokonalost. Módní návrháři se předhánějí a současně modlí v tom, aby jejich kolekci schválila. Pakliže se tak nestane, významně to rozhodně o osudu módní značky.

zdroj obrázku: en.vogue.fr


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *