Pánská móda

Dva jsou více než jeden – Dolce & Gabbana


Typická italská móda je svěží, vzdušná i smyslná. Dává mnoho možností, zejména volnosti, ale pořád zachovává správný šmrnc. Důkazem toho jsou modely od světoznámých módních návrhářů Domenica Dolceho a Stefana Gabbany.

Když jsou dva, jsou silnější

Jedna z nejúspěšnějších módních značek posledních let je právě slavná D & G, pojmenovaná po dvou skvělých italských módních návrhářích. Svébytný a dravý jako pravý Ital Domenico Dolce a prozíravý, nadčasový Stefano Gabbana jsou jako Jing a Jang. Naprosto famózní a skvěle se doplňují.

Osud tomu prostě chtěl

Oba módní návrháři, než založili vlastní značku, se neznali. Potkali se až v jednom ateliéru, kde si, jak se lidově říká – kápli do noty a tak roku 1982 zakládají vlastní značku. I když jejich první přehlídka nedopadla nějak zvlášť valně, nepřestali na sobě pracovat. K dokonalosti dovedli svůj um o tři roky později, od té doby je to přesně ta Dolce & Gabbana, jak ji známe dnes.

Triumf přinesla ladná ženskost

Chtěla tomu asi náhoda, nicméně velké pozdvižení způsobila dovolená obou návrhářů na Sicílii, když viděli nádhernou ženu v černých plavkách s dokonalými ženskými rysy. To bylo přesně to, na to se zaměřili – vyzdvižení ženských křivek a rázem udělali díru do světa.

Smyslnost, sex a vášeň

Typické pro modely Dolce & Gabbany jsou sexy, přitom vzdušné, ale ladné a pro ženy téměř nepostradatelné. Často se objevují pestré vzory v kombinaci s černou. Hodně i kožešiny či zvířecí vzory. Umí dobře reagovat a předurčovat, co se bude nosit, takže si tuto italskou značku oblíbilo mnoho světových celebrit, jako je třeba Madonna nebo manželé Beckhamovi.

Partneři, dnes už jen ve firmě

Je známo, že Domenico i Stefano jsou gayové a dnes už i bývalí partneři. Přičemž se jejich rozchod nedotknul jejich vzájemné spolupráce, stále vedou úspěšnou značku kupředu a otvírají další a další butiky po celém světě.


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *