Pánská móda

Extravagance s torzy těl – Jean-Paul Gaultier


Tolik extravagance a šokujících prvků vzešlo z dílny světoznámého módního návrháře, který nikdy nestudoval ani módu, návrhářství či umění. Prostě jen chtěl vědět, co chce dělat a za tím šel.

Počátky vlastní tvorby

Již v osmnácti letech začíná pracovat pro Pierra Cardina, kde načerpá potřebné zkušenosti na to, aby za šest let poté založil vlastní podnik, značku s jasným jménem – Jean-Paul Gaultier. Byl od počátku dost svérázný, až možná šílený, co se jeho práce týče. Vytvořil nový pohled na ženskost, což je jasně znát třeba na kostýmech pro Madonnu na její turné a jeden z jeho neslavnějších modelů korzet se špičatou podprsenkou.

Pátý element

Jean-Paul Gaulier je tolik ve své tvorbě šokující, že stěží dokáže někdo popsat, s čím vlastně přijde. Například vytvořil slavný kostým pro herečku Millu Jovovich ve filmu Pátý element. Bílé pruhy látky působí jednoduše a v tom je kouzlo Gaultiera. Dokázal z běžného udělat slavný model.

Šílený Francouz

Protože je typická francouzská móda poněkud upjatá, i když nonšalantní a luxusní, pak tento Francouz do ní vnese světové prvky a poněkud ji zvedne ze židle, jak se říká. Inspiruje se od ikony punku – Vivienne Westwood a tak do Francie vnese řádnou dávku provokace i sexappealu.

Metrosexualita

Gaultier nepřestává šokovat. Pro muže tvoří kolekci sestávající se z dlouhých sukní a hlubokých výstřihů. To je naprosto nepředstavitelné pro tehdejší svět, ale v jeho modelech našlo zalíbení mnoho osob – pánů. Tehdy se takovým modelům říkalo „gaultiéři“, dnes jsou to známí metrosexuálové.

Nepřestává šokovat

Své modely ozvláštní vždy něčím výjimečným, například náušnice ze sáčku od čaje nebo kolekcí z pečiva. Mimo to v devadesátých letech přináší na trh parfémy ve flakoncích v podobě torzy lidských těl. Jsou to obecně nejprodávanější parfémy dodnes. Gaultier také objevil námořnický styl, velice populární. V současnosti je hlavním návrhářem značky Hermes.

 

zdroj obrázku: monaco.vn


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *