Pánská móda

„G“ jako Gucci


Dnešní luxusní italská módní značka nevznikla na popud navrhování modelů pro světová módní mola, ale z chtíče dělat kvalitní výrobky a zaplnit díru na trhu, právě pro kožené výrobky, jež v té době byla.

Zakladatel Guccio Gucci

Na sklonku devatenáctého století se ve Florencii narodil velký italský obchodník a dnes slavný módní návrhář, který dal světu módy značné prvky. To ale nebyl jeho cíl. Neprahl po uznané slávě, jen viděl, že tehdejší trh neobsahuje dost kvalitní kožené výrobky, a cílil na jejich výrobu i prodej.

Ve světě na přiučenou

Mnoho informací a zkušeností načerpal mladý Gucci v Anglii, kde se stýkal s lidmi z vyšších kruhů. V té době si uvědomil, že je opravdu potřeba vyrábět hlavně kvalitně. Proto po návratu do Itálie, roku 1921, zakládá vlastní podnik pro výrobu a prodej luxusních kožených výrobků. Inspirace v jezdectví je mimo jiné znám na všech kolekcích, které z dílny firmy Gucci vzejde.

Kabelky a tašky

Gucci se specializoval na potřeby pro jezdectví, jelikož v tehdejší době většina lidí jezdila na koni a potřebovali kvalitní výrobky. Ať šlo o rukavice, boty, opasky, anebo tašky, kabelky, vždy musely být z kvalitních materiálů, které vydrží.

Proti fašismu statečně

Velkou nevýhodou Gucciho práce bylo období, ve kterém žil, protože tehdy ve fašistické Itálii nebylo dostatek skutečně kvalitní kůže, takže hledal jiné možnosti. A objevil bambus. Tento prvek je například typický pro jeho slavnou kabelku, obsahující ucho právě z kvalitního a pevného bambusu.

Pořád skromný, i když slavný

Guccio Gucci byl pořád skromný a pokorný i přesto, že o jeho výrobky byl obrovský zájem. Zatím ale největší slávu firma nezažívá. To až prakticky po jeho úmrtí na začátku padesátých let minulého století. Firmu přebírají jeho čtyři synové, jež z ní vyvinou světovou luxusní značku. Začnou pracovat s hollywoodskými hvězdami a to je ukáže jako špičkový plán. Značku Gucci tak nosily Elizabeth Taylor, Grace Kelly nebo Jackie Kennedy.

Gucci dnes

Rozrostl se také sortiment a butiky rostly po celém světě jako houby po dešti. Stále byla firma rodinným podnikem, ale vraždou Marizia, vnuka zakladatele, značku přebírá firma, jejímž dvorním návrhářem je Tom Ford a směle pokračuje ve šlépějích. Frida Gianninni je momentální primárná návrhářkou.

 

zdorje obrázku: www.therichest.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *