Parfémy

Jablíčko se jménem Nina Ricci


Světoznámá módní značka, které dominuje červené jablko, nemá nic společného s firmou Steva Jobse. Jedná se o takřka rodinnou společnost, kterou založila italská krejčová spolu se svým synem.

Celým jménem Nina Maria Adélaide Nielli

Mladá Italka, narozená roku 1883 se v šestnácti letech provdává za italského zlatníka Luigiho Ricciho. O pár let později založí úspěšnou módní značku, ale nepředbíhejme. Inspiraci a praxi sbírala zejména v salonech, kde byla zaměstnána. Zde si všímá toho, co lidé chtějí, jak pracovat s materiály, ale také sbírá odvahu založit vlastní podnik.

Odhodlání ji vnukne syn

Nina Ricci se po dlouhých letech práce odhodlala založit vlastní podnik. A to dokonce v hlavním městě módy – Paříži. Je jí zhruba čtyřicet let a v mnohém ji pomůže její ambiciózní syn. Ten se specializuje na parfémy, zvláště pak vůně svěží, ovocné a s nimi v poválečné době slaví mimořádný úspěch. Svoboda, volnost a lehkost je přesně to, co lidé po zdrcující válce chtějí.

Móda jako svěží vánek

Mnoho lehkosti a svěžesti vnesla i sama Nina Ricci do svých modelů. Svět uchvátí lehké modely, jež jsou současně elegantní a přitom tolik kouzelné, že je prostě musíte mít. Nina vyzdvihuje krásu ženských křivek a světu módy dává takové barvy, jako jsou pastelové odstíny a zvláště pak svěží, jasná jemně žlutá. Svět touží po míru, lehkosti a volnosti a to je právě to, co Nina Ricci dokáže nabídnout. Její podnik významně prosperuje.

Robert Ricci

V polovině dvacátého století se jediným ředitelem stává právě syn Niny – Robert Ricci. Ta se z módního světa stáhne a užívá si zaslouženého odpočinku, asi za dvacet let na to, v téměř devadesáti letech umírá. Robert jmenuje hlavním návrhářem Julese F. Crahaye, který přivede na svět senzační tulipánové šaty a díky precizní práci dostane značku i na asijský trh.

Značka stále roste

Poté se na pozici hlavního návrháře ocitají velká jména módního průmyslu a tak značce zaručují úspěch a vzestup na světovém trhu.

 

zdroj obrázku: fiorani.com.ar


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *