Ostatní

Jak Američan dobyl Evropu – Michael Kors


Ženy na celém světě obdivují jeho modely, snad všechny touží po vlastnění alespoň jedné kabelky s monogramem „MK“. Michael Kors je pojem ve světové módě, přitom dostat se z americké půdy na evropskou bylo v historii této značky nelehké, i když zásadní.

Kdo je Michael Kors

Narodil se jako Karl Anderson v roce 1959 na Long Islandu. Změnu jména prodělal návrhář poměrně brzy, a to tehdy, když se jeho matka, modelka, provdala na Michaela Davida Korse. Malému Karlovi byla tehdy v pěti letech nabídnuta změna jména, kterou přijal.

Raději než tančení brouzdání po obchodech

Svéhlavý Michael měl sen stát se hercem. Jenže i když navštěvoval lekce herectví, nakonec se ukázalo, že neumí zpívat a ani tančit. Časem si navíc uvědomoval, že než hodiny herectví, raději by brouzdal po obchodech. A tak změnil směr svého snažení. Začal studovat módní návrhářství v New Yorku.

Rok 1981 a 1997

Mezník v kariéře Michaela Korse byl rok 1981, kdy byla veřejnosti představena jeho kolekce, následně vyprodaná, jako ty další. Jenže to bylo pro něj pořád málo. V roce 1997 se stává kreativním ředitelem francouzské značky Céline, kterou zcela změní a díky tomu se dostává i na evropská módní mola.

Už bylo na čase

A konečným momentem, který znamená obrovský úspěch v módním průmyslu je rok 2003, kdy opouští značku Céline a zakládá svoji vlastní – Michael Kors. Je možná až neuvěřitelné, jakého úspěchu jeho značka za poměrně krátkou dobu působnosti sklidila. Naučila Pařížanky uvolněnější, leč stále šik módu a také se dostala do podvědomí celého světa. To, že se modely od Korse objevují ve filmech, již není překvapení, ale mnohé zarazilo, že v době finanční krize paradoxně ceny akcií firmy Michaela Korse výrazně stouply.

Michale Kors je nápaditý, cílevědomý a přitom se stále někde inspiruje pro další a další kolekce.


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *