Ostatní

Jak jehlový podpatek světlo světa spatřil – Manolo Blahnik


Něco modré by chtěla vlastnit snad každá žena v civilizovaném světě, která tak trochu sleduje současnou módu. “Something blue” jsou slavné lodičky z kolekce výtečného Manola Blahnika, Američana s českou krví.

Z Ameriky do Evropy

Jak už je z jeho jména patrné, má slavný návrhář obuvi, Manolo Blahnik českého otce a španělskou matku. Mládí prožil v Ženevě i Paříži na studiích, kde jej okouzlila móda. Byl fascinován noblesou francouzského šarmu i její elegancí a tak bylo o jeho osudu rozhodnuto – být módním návrhářem.

Londýnský Vogue

Byl cílevědomý a tak hned hledal cesty, jak se k módě dostat. Odstěhoval se do Londýna, kde pracoval pro módní dům a v té době se setkal s šéfredaktorkou časopisu Vogue, která mu ukázala možnosti a Manolo se rozhodl – navrhovat boty.

Rychlý vzestup

Nešlo však jen o pouhé touhy. Blahnik začal do detailů studovat materiály, kombinace tak, že když představil svoji první kolekci, ihned vzbudil obrovský zájem a ženy z celého světa začaly bláznit po lodičkách značky Manolo Blahnik tak, že po světě rostl jeden obchod za druhým.

Proč ženy chtějí boty od Blahnika?

Velkou reklamou „manolek“ byl seriál a následně film Sex ve městě, kde hlavní postava Carrie (Sahar Jessica Parker) miluje tyto boty a má jich několik. Ostatně jako sama herečka, která je jednou z ikon slavné značky. Boty od Blahnika jsou ale populární i proto, že jsou vytvořeny proto, aby je nohy milovaly. Zejména vysoký podpatek je zde běžný, a jeho úkolem je pozvednou pozadí nositelky, opticky prodloužit a zeštíhlit nohy.

Jehlový podpatek

Úzký a vysoký podpatek je dominantou všech bot od Manola Blahnika, na čemž si sám tvůrce zakládá. Doslova dělá vše proto, aby všechny ženy na světě měly nádherné nohy s dokonalou ozdobou. Ve střevíčkách Manola Blahnika je každá žena noblesní a neskutečná. Boty dodávají postavě štíhlou siluetu a parádně se nosí.

 

zdroje obrazku: www.luxuryhighheel.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *