Ostatní

Jak se Ital ve Francii učil – Gianfranco Ferré


Neobyčejně dokonalé a přitom prosté jsou modely z dílny světoznámého módního návrháře Giafranca Ferrého. Horkokrevný Ital nejprve vystudoval architekturu, poté cestoval a na svých cestách mu utkvěla myšlenka tvorby mnohem vášnivější a to navrhování modelů pro přehlídková mola.

Narozen na konci války

Gianfranco se narodil roku 1944 v italském městě Legnano, kousek od Milána. Jak už bylo uvedeno, studoval architekturu, ale sám tak nějak cítil, že to není ono. Inspiraci načerpal zejména v Indii, kde byl okouzlen drahými látkami.

Tvorba architekta

Fascinovala ho krásná silueta ženského těla, v kombinaci s drahou látkou, přitom v lehkém podání, žádné velké extravagance a ani nic zbytečného. Prostě jednoduchá linie, téměř prostý model. Gianfranco Ferré naplnil rčení, že v jednoduchosti je krása.

Nic levného

I když do svých modelů zahrnoval kladení důrazu právě na krásu křivek ženského těla, nikdy jeho modely nepůsobily vulgárně, lacině. Sexuální náboj tak nějak modelům chybí, ale nepostrádají krásu a ladnost, eleganci a to je naprosto famózní spojení. Vhodné pro většinu žen.

U Diora strávil důležitý čas

Tvorba Ferrého není ani typicky italská a ani francouzská. Je jakoby spojením mezi oběma módními zeměmi. Vzhledem k tomu, že vzrůstal v Miláně, dokázal zpozorovat pravou italskou módu a léta i Diora mu zas vnesla světlo v oblasti francouzské módy. Snoubil je do sebe a vznikaly lehké, přitom elegantní modely. V té době se například objevuje brokátový vypasovaný kabátek s vysokým límcem. Dokonale prodlouží a zeštíhlí postavu.

Všechno jednou končí

Tento významný italský módní návrhář, jež získal mnoho prestižních ocenění, mimo jiné návrhář roku v Itálii celkem šestkrát, však zemřel ve svých teprve 62 letech a to po krvácení do mozku po prodělané mrtvici. Módní svět tak ztratil výraznou ikonu.

 

zdroje obrázku: pantip.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *