Ostatní

Jak vznikla francouzská móda – Hermes


Pro Francii a francouzskou módu je typické, že je šmrncovní, luxusní a zejména drahá. Tomuto počinu dala řádný základ fenomenální značka Hermes, jež je na trhu téměř dvě stě let.

Počátky vedly praktickým směrem

Dnes slavnou značku Hermes založil Thierry Hermes v roce 1837, se specializací na potřeby pro jezdce, doplňky pro jezdectví a také oděvy. Zkrátka vše praktické a kvalitní pro pohodlnou dopravu pomocí koňské síly. Firma si vedla dobře, dokud nepřišlo dvacáté století a s ním automobilový průmysl.

Rozvoj firmy jako blesk

Dalo by se předpokládat, že právě kvůli automobilismu firma zkrachuje. Jenže Thierry se ihned aklimatizoval a na nic dlouho nečekal. Na trhu se začaly objevovat kufry, brašny, zavazadla i kabelky, všechny kvalitní. Ihned si získaly své místo na trhu a lidé je chtěli více a více.

Specialista na kabelky

Ne, že by Hermes byla značkou pouze se specializací na kabelky, ale pravdou je to, že toto odvětví je obecně pro Hermes stěžejní, neboť slavné kabelky Kelly Bag nebo přeslavná Bikrin, jsou top nejen u značky, ale i ve světové módě. Proto jsou tak vysoce ceněné, vyhledávané a dokonalé.

Překvapení skrytá v oranžové

Oranžovou krabici si přeje dostat snad každá dáma na světě. Logo s kočárem taženého koňmi napoví, že je uvnitř skutečný poklad. Každá kabelka (mimo jiné), která vzejde z mistrovské dílny fenomenální značky Hermes, má svůj vlastní rodokmen. Je potřeba zmínit, že Kelly Bag byla vytvořena pro slavnou herečku a monackou kněžnu Grace Kelly, Birkin zase pro herečku Jane Bikrin.

Rodinný podnik

Co je obdivuhodné na značce Birkin, mimo mnoho famózních kolekcí, které pro ni tvoří a tvořili v průběhu let módní návrháři tak zvučných jmen, jako je zejména Jean-Paul Gaultier, že se jedná stále o rodinný podnik. Ve vedení je v současnosti Jean-Louis Dumas-Hermes, což je potomek zakladatele z již páté generace. Neuvěřitelné.

 

zdroj obrázku: www.10best.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *