Pánská móda

Kdykoli si můžete splnit sen – Giorgio Armani


Velkým důkazem toho, že když se něco chce, tak toho lze dosáhnout i v jakémkoli věku je Giorgio Armani, italský Bůh módy. Udává trendy poslední doby, prakticky patří mezi top, obzvláště v pánské luxusní módě. Oblek od Armani je prostě božský.

Dokázal to, co chtěl

Pro inspiraci je Giorgio Armani naprosto špičkovou osobou. Pracoval totiž dlouhá léta jako módní návrhář pro známé módní domy, ale vždy toužil založit vlastní značku. A to se mu povedlo v jeho 40 letech. Prostě to chtěl, tak si za tím šel tvrdou a vytrvalou prací spojenou s disciplínou.

Životní přítel nadevše

Asi není přílišným překvapením, že je Armani gay, jako ostatně mnoho jiných módních návrhářů. Přičemž právě díky své životní lásce a s jeho podporou se odhodlal právě založit vlastní značku. O to více strádá, když Galeotti, jeho přítel v polovině osmdesátých let umírá.

Sako Armani, symbol luxusu

Armani se hodně zaměřil na saka, pánskou módu. Vytvořil naprosto senzační sako, které se později stalo jistým symbolem luxusu. Kdo měl a má sako od Armaniho, je prostě někdo. Dámská varianta tak na sebe nenechala dlouho čekat. Navíc si Armani spoluprací s Hollywoodem otevřel cestu takřka do celého světa.

Bojovník s mentální anorexií

Je svérázný a ví, co chce. Na jedné ze svých módních přehlídek odmítl příliš vyhublé modelky, jako reakce na úmrtí jedné brazilské modelky, právě na mentální anorexii. Armani je bojovník proti výrazné vyhublosti stále.

Jasný systém

Protože Armani produkuje širokospektrální módu, rozdělují se jednotlivé obory do příslušných kolekcí. Celkem je jich sedm a jedná se o klasickou dámskou i pánskou módu, dále kolekci pro mladé, děti, pak je zvláštní kolekce pro asijský a severoamerický trh. Dále je to sportovní a džínové oblečení, dalším je móda pro dané obchodní domy a tou nej, je Privé, tedy privátní a reprezentativní móda značky Armani.

Armani je všudypřítomný a podle časopisu Forbes i nejúspěšnějším módním návrhářem na světě.

 

zdroje obrázku: philly.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *