Ostatní

Když bílá není bílá


Bílá je barva možná nepraktická, ale krásná. Bohužel také ale dost náročná, protože časem výrazně mění své odstíny. Bílé šaty, ale i nábytek, vybavení, prostě cokoli, co je původně dokonalé bílé, je po čase zažloutlé, nebo zašedlé, v porovnání s perfektní, svěží bílou, mdlé. To, že se jedná o častý problém s bílou (která podle některých tvrzení ani barvou není), se všeobecně ví, neboť na to cílí i reklamy pracích prostředků. Jenže ne všechny bílé jsou od počátku bílé. Existuje několik odstínů barvy bílé, které by každý, kdo se jen trochu zajímá o módu, měl určitě znát.

Sněhová bílá

Klasická, zářivá bílá, která je právě cílem pracích prostředků reklamních kampaní. Je úžasná, pokud je oděv nový, vypadá sám o sobě dokonale. Bohužel je dost nepraktická (ostatně jako všechny jiné odstíny bílé), protože je na ní všechno hned vidět, jak skvrny, tak propocení. Pakliže používáte deodorant, nechává na sněhově bílém oděvu zažloutlé stopy a tak dále. Častým praním se odstín sněhově bílé vytratí, zežloutne, nebo zašedne. Navíc je potřeba podotknout, že tato barva nesluší příliš světlým typům, dělá je ještě více nevýrazným, jakoby splývavým, což je možno vidět například u svatebních šatů. Ač většina žen pro svůj velký den si představuje právě sněhově bílé šaty, pak po doporučení, ale i odzkoušení zvolí raději s teplým nádechem – slonovinové, nebo smetanově bílé.

Perlová bíláglobe-views.com  

Mírně zlatavá, s nádechem šedi. Asi tak by se jednoduše dala charakterizovat bílá – perlová barva, jež je spíše studenějším odstínem bílé a tak sluší právě i tmavším typům. Odstínu zkrátka vládne barva přírodní pravé perly. Na první pohled není znatelná, rozdíl je vidět v porovnání s čistě bílou. Jedná se o tlumenější odstín a vhodná je na oděv pro starší dámy. Není tolik výrazná, přitom na první pohled krásně bílá.

Slonovinová bíláweddingthedress.tk

Teplý odstín barvy bílé, který jen nádechem má v sobě trochu zlatavé barvy, je v posledních letech oblíben zejména pro svatební šaty. Jinak také barva zvaná „ivory“, je nerozpoznatelná na první pohled. Mírný nažloutlý odstín je patrný velice dobrým zrakem a znamenitým znalcem. Přitom se jedná o odstín, který je hodně populární i na běžných oděvech, nejen pro svatební šaty.

Smetanová bílá

Někdo tvrdí, že smetanově bílá je o něco tmavším odstínem ivory, ale není tomu tak. Krásná smetanově bílá, občas také zvaná „krémová“, je bílá s mírným nádechem tlumené růžové, staro-růžové, se špetkou béžové. Někdy se také barva nazývá „bílou kávou“, ale to je špatně, protože klasická bílá káva je odstínem béžové, hnědé a nemá s bílou nic moc společného. Krémová je prostě teplejší barvou odstínů bílé, vhodná tak pro i světlé typy pletí.

Režná bílá

Méně častým pojmem v oblasti odstínů barvy bílé je režná, která je hodně objevuje v mlýnicích, tedy nejen na oděvech dobových mlynářů, ale i na klasických pytlích na mouku. Dnes už se tak hojně ze lnu nešijí oděvy, jak tomu bylo dříve, proto i režná bílá je méně známá. S mírným nádechem šedé je spíše odstínem studenějším.

 

zdroje obrázků: globe-views.com, weddingthedress.tk, www.bestwhitedress.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *