Ostatní

Když víš, co chceš, jdeš za tím – Valentino


Senzační, obdivuhodný a cílevědomý. To je Valentino, známý módní návrhář, který ani nepotřebuje označení svého příjmení, neboť každý, kdo se byť jen náznakem o módu zajímá, dobře ví, kdo je Valentino.

Začátky v módní branži

Valentino Garavani se narodil roku 1932 a už jako mladý se zajímal o módu. Proto nebylo žádným překvapením, že zatoužil ochutnat pravou francouzskou módu přímo od zdroje. Vydal se proto na vyučenou do Francie, kde nabyl všeho, co potřeboval a když se na konci padesátých let vrací do své rodné země, zakládá vlastní salón v Římě a také předvádí svoji první kolekci.

Logo jako dominanta

Zajímavostí je jistě i to, že Valentinou jako vůbec první módní návrhář na světě, začal své oděvy, výrobky, označovat vlastním logem. To bylo do té doby jaksi nevídané. Dnes paradoxně naprosto běžné. Stalo se tak roku 1968 a od té doby je to záležitost prakticky nutná.

Svatební šaty nesmí chybět

Byl to právě Valentino, kdo oblékal takové celebrity a módní ikony, jako byla Elizabeth Taylor nebo bývalá první dáma USA Jacqueline Kennedy. Ta při svém druhém sňatku s multimilionářem Aristotelem Onassisem oblékla šaty od Valentina. Šarmantní, elegantní a hlavně exklusivní se staly tyto šaty ze dne na den, a Valentino stoupl v ceně i na celém světě.

Šaty pro červený koberec

Snad žádné udílení prestižních cen, kde se světoznámé celebrity prochází po rudém koberci, se neobejde bez modelů od Valentina. Obzvlášť proslulé jsou rudé večerní šaty od Valentina, jež jsou pro jeho tvorbu takřka ikonou.

Materiály luxusu

Valentino se zaměřuje i na detaily, rozhodně v jeho modelech nechybí použití perel perliček a miniaturních výšivek. Dále jsou to materiály, jako je šifon či satén. Zkrátka vše, co je luxusní a také tak vypadá. Večerní róba od Valentina je dominantou rudých koberců.

 

zdroj obrázku: wearona.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *