Ostatní

Kontrast a hravost mají jméno Emilio Pucci


Italská móda je známá svojí hravostí, lehkostí a pestrostí a toto označení dokonale plní Emilio Pucci, ve svých modelech, jež jsou známé především pro svůj kontrast i množství pestrých vzorů a použitých barev. Pro Pucciho je hlavní doménou používat veselé a syté barvy, a kde mdlé a šedé jsou zakázaným slovem.

Jak se z lyžaře módním návrhářem stal

Emilio Pucci je Ital, který se kdysi věnoval profesnímu lyžování. Účastnil se i Olympijských her a právě z lyžování si odnáší první momenty s tvorbou módy. Vymyslel totiž lyžařskou šponovku, která se upínala pod patou, takže měl neustále příjemný komfort tepla a sucha. K tomu přidal později i další sportovní oblečení a slavil úspěchy.

Návrhy sportovního oblečení, až elegantní móda

Postupně si tak vydobyl své místo v oblasti módy a nejen že navrhoval oblečení pro lyžaře, rozšířil sortiment na golfisty či tenisty. Postupně přešel prakticky až k módě, která jej baví a kde se projevila jeho srdečná hravost – běžná elegantní móda, ale dosud nevídaná – pestrá, divoká, veselá a přitom tolik příjemná.

Objevy Pucciho

Módní přehlídka Emilia Pucciho se vždy nese v duchu kontrastů a pestrých vzorů. Čím je model hravější, tím více je „Pucci“. Mimo to je průkopníkem v módě i co se týče nových prvků, jako jsou capri kalhoty. Ty poprvé uvedl na svět právě Pucci ve své kolekci. Jenže tím neskončil. Vynalézá vlastní elastickou textilii, zvanou emilioform. Do módy uvedl i nové barvy, jako je tyrkysová nebo rosé.

Úpadek i renesance

Na přehlídkových molech se Pucciho modelům daří asi do poloviny osmdesátých let, poté nastává mírný úpadek a tvorba poněkud jednoduché módy. Všemu ale není konec. Po smrti Emilia Pucciho prodává věhlasnou značku jeho dcera koncernu LVHM a hlavním návrhářem se stává Christian Lacroix, jež opráší to pravé jméno „Pucci“ a na přehlídková mola se vrací pestré a barevné oděvy.

 

zdroj obrázku: thestyleroom.ca


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *