Ostatní

Kubánec v Čechách – Osmany Laffita


Narozen na Kubě, v rodině umělecké, takže nebylo žádným překvapením, když se jako mladý rozhodl studovat na prestižní umělecké akademii v Havaně. Poté sice pracoval jako módní redaktor, ale to pro tohoto svébytného módního návrháře bylo pořád málo. Chtěl více, dostat se do světa módy.

Z Havany do Prahy

A tak se rozhodl cestovat. Ve svých dvaadvaceti letech opouští rodnou Kubu a vydává se na starý kontinent, do Evropy, a přímo do jejího středu, tedy do Čech, konkrétně Prahy. Město mu učaruje tolik, že zde zůstává a tvoří jednu senzaci za druhou.

Dokonalost práce

Praha mu nejspíš dává mnoho inspirace, dokáže ze sebe vychrlit to nejlepší a tak se i děje. Pracuje pro známé módní domy, jako je Kenzo, nebo dokonce Versace. Zde opět načerpá potřebné informace i inspirace pro svoji vlastní tvorbu, a postupem se rozvíjí v toho skvělého návrháře, jakého jej známe dnes.

Vlastní tvorba především

Na konci devadesátých let se rozhodne pracovat jen na vlastní pěst a tak zakládá svůj vlastní salon, kde od té doby tvoří pod svým jménem. Jeho práce je vskutku obdivuhodná, protože netrvá dlouho a všímají si ho jiní, dostává se na přední přehlídková mola a mimo jiné také získává řadu prestižních ocenění, včetně nejlepšího módního návrháře, které mu udělí redakce španělského časopisu Vogue.

Šaty od Laffity

Předností jeho modelů je smyslná ženskost. Osmany se zaměřuje především na krásu ženské siluety, kterou dokáže skvěle prezentovat ve svých modelech a tak také uvrhnout na červené koberce. Není proto žádným překvapením, že jeho věrnými zákaznicemi jsou slavné, vlivné ženy, jako je například Ivana Trump, Libuše Šmuclerová nebo Dagmar Havlová. Mimo to je jeho stálou zákaznicí i thajská princezna.

Pracuje dál

Osmany Laffita uvádí na trh nejen dokonalé módní oděvy, jak pro ženy, tak muže, ale i kolekce šperků, obuvi, nebo brýlí. A dokonce se zabývá i navrhováním nábytku.

 

zdroj obrázku: ona.idnes.cz


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *