Ostatní

Luxus a extravagance nesoucí jméno Christian Lacroix


Spojitost mezi luxusním materiálem a extravagancí není tak vzácná, jak by se dalo možná mírně předpokládat. S touto vizí jde na trh francouzský módní návrhář jménem Christian Lacroix. Narodil se roku 1951 a jako správný Francouz i on v sobě nese potřebu dělat elegantní módu. Mnohé se naučil u značky Hermés, kde jeho kariéra prakticky začala.

Pestrost a monstróznost modelů

Christian studoval dějiny umění a to se projevilo i v jeho modelech. Hodně pátrá a inspiruje se v historii, zejména pak v baroku. Na svět přicházejí tak kolekce, kde jsou hlavním prvkem nabírané sukně, drahé látky a vzory. Používá také dost citelné barevné kontrasty.

Baroko jako vzor

Už jako malé dítě si Christian Lacroix čmáral návrhy modelů, pokaždé pestré kombinace, které byly poněkud hravé, ale především jasné. Barvené kontrasty jsou typické pro tvorbu Lacroixe. Studium dějin umění v něm zanechalo ten následek, že často se inspiruje právě v baroku nebo rokoku, kde i hledá náměty na další a další modely.

Vůně barokní

Nejiné to bylo s parfémem, který na začátku devadesátých let uvedl Christian Lacroix na trh. Flakonek v barokním stylu i vůně jasně sdělili, kde je jejich původ. Od té doby je jich na trhu mnoho všechny jsou dost výrazné a také rozpoznatelné od jiných. Lacroix je zkrátka značka, jak se patří.

Návrhářská dráha kvůli ženě

Christian Lacroix není jako většina jeho kolegů z branže gayem, je ženatý a na jeho návrhářskou dráhu ho vlastně dovedla jeho žena. Krátce po seznámení s ní mu totiž ukázala tu správnou cestu, kudy v životě jít, a tak se ze studenta dějin umění stal světoznámý módní návrhář. Ve svých modelech snoubí s ladností a krásou také sexy prvky, eleganci, ale i pestré vzory. Lacroix je znám nejen v Evropě, ale i Severní Americe, neboť patří ke skupině Falic, módnímu uskupení, propagující značky.

 

zdroj obrázku: www.stylehive.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *