Parfémy

Móda pro náročnou klientelu – Roberto Cavalli


Celebrity na celém světě se předhánění v tom, kdo má kolik modelů od Roberta Cavalliho. Obecně je tento fenomenální módní návrhář, považován za top, neboť jeho modely jsou určeny skutečně jen lidem z nejvyšších vrstev. Dá se tak tvrdit, že šaty od Cavalliho mohou nosit jen urození, lidé s modrou krví.

Ušlechtilý pracant

Cavalli je svébytný a ví, co chce dělat. Již ve dvaceti letech objevuje revoluci v oblasti semiše a kůže, kdy objeví možnost potisku těchto materiálů. Umí něco, co jen tak nikdo ne a otvírá si v jihofrancouzském Saint Tropez vlastní butik. To je následně i místo setkání světoznámých celebrit, jako je například Brigitte Bardot.

Elegance s vulgaritou

Tento jedinečný módní guru přináší světové módě něco, co doposud neznala – snoubení elegance a vulgarity, neprostý nesmysl, dalo by se předpokládat. Jenže právě tím, že se jedná o protiklady, působí toto spojení senzačně. Podobně jako jing a jang.

Vzory a vzory

Znám je pro svoji hru vzorů. Používá hodně květiny, ornamenty i zvířecí vzory.  Spojuje k sobě nespojitelné jako je brokát a džínsovina. Opět něco nečekaného, nepředstavitelného a přitom tolik dokonalého.

Elegance především

Roberto Cavalli razí názor, že lze do módy použít téměř jakýkoli materiál, cokoli a pokud si to obleče skutečně elegantní osobnost, bude i v pytli od brambor stále elegantní osobou. A také naopak. To je důvod, proč do svých modelů vkládá tolik vulgarity, která se následně projeví jako senzace z vyšších kruhů.

Nový dech

V osmdesátých letech si dal Roberto pauzu, ale jen dočasnou. Poté se opět vrhá na přehlídková mola s novou kolekcí, ještě lepší než kdy jindy. Vítr do plachet mu také fouká jeho manželka, bývalá Miss Universe Eva Düringer. Ta dokonale prezentuje jeho modely a je i jeho ikonou, typickou dámou, která je dámou i ve vulgárním modelu.

 

zdroj obrázku: punmiris.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *