Ostatní

Muž mnoha podob – Pierre Cardin


Módná návrhář, který uměl svět šokovat, ale také přimět k jinému stylu oblékání, než bylo do té doby známo. Pierre Cardin je velkou postavou světové módy minulých let.

Benátčan ve Francii

Narodil se v italských Benátkách, ale po většinu svého života žije ve Francii, kam se už jako mladý s rodinou přestěhoval. Studoval architekturu, což mu tak trochu propůjčilo vnímání tvarů a umělecké nadání rozšířil. Jenže ač vystudoval architekturu, bylo to pro něj pouze startovním blokem pro dráhu úspěšného módního návrháře. Založil si vlastní podnik, stal se i členem sdružení francouzských módních návrhářů a mnoho ze svých prací vytvářel pro Diora.

Fantazie je ohromná

Typické pro modely od Cardina je spojení luxusní módy spolu s architekturou. Měl obrovské nadání, nebál se nikdy jít s holou kůží na trh a šokoval mnohé, jelikož spojil famózní luxusní francouzskou módu spolu s prvky netypickými. Šokoval tam moc, že byl vyloučen se sdružení módních návrhářů.

Famózní tvorba

To mu ale nezabránilo ve tvorbě, dále se věnoval razantní módě, a měl obrovský úspěch. Jeho módní přehlídky chtěli vidět snad všichni. Byl obrovskou postavou světové módy především v padesátých a šedesátých letech. Jeho modely byly tak šokující, že se dostaly na titulní strany snad všech možných módních časopisů na světě.

Nejslavnější Francouz v Číně

V devadesátých letech Pierre Cardin uzavřel dohodu s čínskou vládou, kde se zavázal výrobou stejnokrojů, uniforem pro čínskou armádu a policii. Proto je také nejslavnějším Francouzem v Číně a mnoho tamějších obyvatel se domnívalo, že Pierre Cardin je dokonce francouzský prezident.

Cílevědomost

Pierre Cardin vždy věděl, co chce a uměl také získat to, po čem toužil. Stalo se tak, že šel na večeři do restaurace a z ní už vycházel jako její majitel. Posléze se věnoval navrhování nábytku a bytových doplňků. Jeho jméno nesou různé výrobky, třeba i marmelády. Dostal se prostě všude.

 

zdroj obrázku: www.telegraph.co.uk


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *