Spodní prádlo a plavky

Nesmrtelnost v podobě námořnického stylu


To, co se jen tak nepřestane nosit, je námořnický styl. Proužky a pruhy v barvách černých a tmavě modrých až modrých v kontrastu s bílou a skvělé doplněné červenou je přesně to, co se v šatníku rozhodně neztratí. Využít je možno tyto kombinace nejen na jaro, ale i léto, a obecně horké letní dny, kdy námořnický styl zcela zavládne.

Kdy a kde se zrodil?

Asi nikoho nepřekvapí, že první, kdo s barevnou kombinací tmavě modré, bílé a s ornamenty kotviček, mašlí a dalších přišel, byli samotní námořníci – jak jinak. Ale do módy, jako takové je zanesla velká Coco Chanel, a to roku 1917, kdy se začaly na jejich nezaměnitelných modelech objevovat pruhy. To znamená, že se populární námořnický styl nosí již stý rok, to je neuvěřitelné.

Proč je tak populární?

Odpovědí na otázku, proč že je námořnický styl tolik oblíbený a vyhledávaný, je především fakt, že sluší opravdu všem, bez rozdílů věku, pohlaví, barvě pleti nebo vlasů a také rozměrů postavy. Sluší jak štíhlým, tak těm silnějším, robustnějším postavám. Vždy je možno z pestré nabídky si vybrat právě to, co je pro danou postavu vhodné a navíc je také většinou vše hodně pohodlné a současně i elegantní. Na pořádnou pařbu na lodi je námořnický styl povinností.

Co nesmí chybět?

Jste-li příznivci tohoto skvělého módního stylu, pak by ve vašem šatníku nemělo chybět klasické triko s vodorovnými proužky, ať už jde o tuniku, nebo krátký top. Populární jsou letos i sukně s širokými pruhy, které se skvěle kombinují s jednobarevným trikem, nejlépe bílým, modrým nebo červeným. Na rok 2016 si pak módní kreativci připravili kolekce plavek v námořnickém stylu. Budete-li tedy vybírat bikiny, pak jsou ty s proužky nutností. A neobejdete se v letošní léto ani bez kabelky v klasickém námořnickém stylu, tedy s pruhy.

 

zdroj obrázku: https://frillyfabulous.wordpress.com/category/fashion/page/3/


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *