Ostatní

Od Adidasu k Pumě – značka Puma


Mladší z bratrů Dasslerových Rudolf sice pracuje pro Adidas, ale cítí se jakoby ve stínu svého bratra tak nějak bezcenný. Takže poměrně krátce po založení Adidasu odchází a zakládá vlastní firmu, značku Puma.

Mladší ze dvou bratrů

Možná má pocit, že je jen ten druhý z dvojice bratrů, ale přitom má nápad a je i schopná podnikatel, což se záhy projevuje. Jak značka Puma, tak Adidas mají dodnes sídlo v rodišti svého založení – v německém Herzogenrachu. Chtěl prostě dělat práci po svém a věřil, že i přes konkurenci svého bratra uspěje.

První kopačka na světě

Rudolf si jasně uvědomuje, co sportovci potřebují a tak dává světu klasickou kopačku, vybavenou špunty, zvanou Atom. Protože v sobě spojuje pohodlí i stabilitu na trávníku, stává se u fotbalistů kopačka velice rychle populární.

Tretry na olympiádě

Dalšího mezníku značka Puma dosahuje v olympiádě roku 1960, kdy přivádí na trh tretry a v nich běžec Armin Hary vítězí. Tehdy inovativní technologie zaručuje, že bota je přizpůsobena nejen sportovci, ale i povrchu, neklouže, naopak tvoří potřebnou oporu.

První suchý zip na botách

Rudolf Dassler ale s inovací nekončí. Trh obohacuje první sportovní bota se suchým zipem, což je velice pohodlné pro ty, kteří se potřebují často přezouvat.

Reklamu udělá Pelé

Šedesátá léta jsou významná nejen pro dravou Pumu, ale i fotbalistu Pelého, jehož prvotřídní talent se v těchto letech objevuje a jak jinak, než v kopačkách značky Puma. Chce je tak každý nadějný sportovec.

Syn ve šlépějích otce

Syn svého otce by se dal nezvat Armin Dassler, který značku Puma po smrti svého otce a zakladatele Rudolfa, přebírá. Má velké ambice i plány a tak se Puma objevuje v takových sportech, jako je basketbal, tenis, kriket, americký fotbal, ale i golf či motorismus. Značka Puma je stále inovativní a tak je pořád úspěšná.

 

zdroj obrázku:


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *