Spodní prádlo a plavky

Pohádka o chudém přistěhovalci – Calvin Klein


Stěží někdo dnes může říct, že mu jméno Calvin Klein nic neříká. Nejen spodní prádlo, ale i mnoho jiných módních oděvů, které se dnes s oblibou nosí, vzniklo v dílně tohoto, dříve řadového návrháře.

Život v Bronxu

Narodil se a žil v Bronxu, jako syn maďarských přistěhovalců. Právě život v této chudinské čtvrti mu dost otevřel oči a možná i díky tomu měl úsilí, dostat se co nejdále. Studoval umění a design, poté pracoval v newyorských obchodních domech.

Džíny Brook Shields

To ale pořád nebylo ono. Byl průbojný a tak v roce 1968, ve svých šestadvaceti letech zakládá vlastní značku, se specializací na džíny a džínsovinové oděvy. Velký poprask pak způsobí slavná reklama s Brook Shields, kde se předvádí typické úzké džíny, a toto zboží se tak stává obrovským hitem a Calvin Klein je tak o něco slavnější jméno.

Síla jednoduchosti

Nejenže byl Calvin Klein označen světoznámým módním časopisem Vogue jako mistr v minimalismu, jež dokáže běžné, takřka denní a poměrně nezajímavé oděvy dovést k naprosté dokonalosti. Kleinovy modely nejsou nějak zvlášť výrazné a ani šokující, naopak je v nich ale veden důraz na sebemenší dokonalost. I centimetr míň či víc rozhoduje, na to si obzvlášť Calvin Klein potrpí.

Objevitel unisex

Výrazně se Calvin Klein zapsal do světové módy i jako tak zvaný objevitel unisex módy, tedy žádné výjimky pro muže či ženy. Modely mohou nosit bez omezení jak muži, tak ženy a na každém to může vypadat skvěle, ležérně, ale i hravě.

Všude Ck

Když už Calvin Klein nabyl dojmu, že světu módy přinesl mnoho užitečného a uvedl i další směr, prodává v roce 2005 svoji vybudovanou značku koncernu Phillips-VanHeusen za téměř půl miliardy dolarů. Dal Americe ten správný look, který se daří stále udržet a co je vůbec pro značku typické je, že je všudypřítomné, viditelné logo Ck.

 

zdroje obrázku: thefashionisto.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *