Ostatní

Sexuální náboj jménem Versace


Neuvěřitelné módní kolekce se vzrušivým náboj sexuálního šmrncu. To jsou modely značky Versace, italského módního domu, který založil nezaměnitelný Gianni Versace, který bohužel tragicky zahynul. Jeho odkaz ale stále žije a díky tomu je módní svět stále bohatší o perfektní modely.

Kdo byl Gianni Versace

Pravý Ital, se narodil v běžné italské rodině na Kalábrii. Jeho matka vlastnila krejčovský salon a tak malý Gianni rád asistoval u tvorby šatů. Bavilo ho kombinovat materiály, fascinován byl tím, jak obyčejný kus textilie dokáže změnit tvar a udělat tak ohromou parádu.

Rychlý vzestup

Protože Gianni pracoval prakticky v oboru krejčovství od mala, nebylo snad ani žádným překvapením, že se dal vyučit krejčím a poměrně brzy se také přestěhoval do Milána. Cílevědomý a kreativní Versace neměl o práci nouze. Velice brzy navrhoval pro známé značky, po jeho modelech byla obrovská poptávka. Proto ve svých teprve třiceti letech, v roce 1976, zakládá vlastní značku.

Vlastní značka Versace

To jakoby to nápady chrlícího módního návrháře udeřil blesk a on své neurvalé pracovní tempo ještě zvýšil. Velký zájem o jeho modely neutuchal a to především proto, že všechny měly v sobě takový specifický erotický náboj, podtrhovaly přitažlivost, dokonale obepínaly postavu. To neušlo ani světovým celebritám a tak jeho častou zákaznicí byla třeba Madonna či princezna Diana.

Nemoc i smrt

Výstřednosti ho nezbavila ani rakovina, kterou onemocněl. Na chvíli se stáhl, ale později se na scénu světových módních přehlídek vrátil tím, že modelky nosili kříže a dokonce Naomi Campbell na ní střílela do vzduchu. Bohužel jakoby tím předpověděl svoji smrt. Byl zastřelen, když se vracel domů, cíleně vrahem. O kus dál pak bylo nalezeno i tělo vraha, který spáchal sebevraždu. Přesný motiv do dnes není znám.

Versace stále žije

Po smrti všemocného Gianniho, vede značku sestra Donatella, která se starším bratrem pracovala dlouho a od něj se mnoho naučila. Díky tomu je módní branže obohacena o sexy dravé a provokativní modely.

 

Zdroj obrázku: gevrilgroup.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *