Parfémy

Šil nacistické uniformy – Hugo Boss


Málokdo ví, že německá značka Hugo Boss má světovou slávu právě díky šití nacistických uniforem. To je ale dobře, neboť by mnozí tuto světoznámou módní značku zbytečně odsuzovali a hanili. Přitom její zakladatel Hugo Ferdinand Boss neměl prakticky na vybranou, než se podřídit a požadované uniformy zhotovit.

Počátky velké firmy

Hugo Ferdinand Boss si uvědomuje díry na trhu a tak roku 1932 zakládá firmu, která se specializuje na šití a prodej pánských obleků. Jenže je to v nepravý čas, Německem a vlastně i světem hrozí krize, vše směřuje k válce a Boss se dostává do velkých ztrát.

Druhá světová válka jistá spása

Ne, že by byl Boss příznivec Hitlera, ale paradoxně mu válka pomáhá, jelikož dostal příkazem vyrábět uniformy pro vojáky. Poté se objednávky rozrostou pro všechny oddíly. Hugo Boss si podmínky určovat nemůže a tak činí, jak je mu dáno. To pomůže jeho podniku. Za to po válce je mu předloženo zaplatit odškodnění – jako by byl příznivce Nacistů.

Od značky k módní značce

Neměl to vůbec jednoduché, pořád se potýkal s maléry. Na konci čtyřicátých let umírá a firma je tak v rukou mladších bratrů, kteří však mají obchodního ducha a ze značky udělají skutečné jméno. Vtrhnou na světová módní mola s luxusními kolekcemi a stále se stávají populárnější.

Oblek musí být sexy

Dnes vedou úspěšnou značku vnuci zakladatele, kteří stále drží strategii, která diktuje vkusné a přitom sexy oblečení, obzvlášť pro mladé pány. Oblek je doménou číslo jedna – musí být perfektní, elegantní, ale přitom sexy.

Všichni budou sexy

Značka Hugo Boss razí teorii, že všichni a všechno bude sexy, dravé a smělé. Proto muži v oblecích Hugo Boss budou vždy ti správní chlapy, a ženy se v modelech z dílny této německé značky promění v žádané ženy vamp. Smyslnost a elegance je přitom základ, nic levného, ale pořádně nabitého sexuální energií. Proto je značka stále úspěšná.

 

zdroj obrázku: dailymail.co.uk


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *