Ostatní

Spojil Ameriku a Evropu – Oscar de la Renta


Božský módná návrhář, kterého uznává celý svět a neodmyslitelně patří k červenému koberci. Navrhl mnoho modelů, které se prošly po významném rudém koberci a nejen to, pracoval pro řadu vlivných žen z řad prvních dam USA nebo pro britskou královskou rodinu.

Dominikánská republika a jeho počátky

Oscar de la Renta se narodil v hlavním městě Dominikánské republiky roku 1932 a to velice vzdělaným rodičům. Celým jménem Oscar Aristides de la Renta Fiallo rozhodně za dob svého mládí nestrádal. Právě díky vysokému postavení rodičů si mohl dovolit ve svých teprve osmnácti letech odjet studovat umění do Španělska. Zde podlehl kouzlu módní branže a své první modely navrhuje pro španělské módní domy.

Cesta do Paříže

Jenže to mu nestačí, potřebuje více a tak odcestuje do Paříže, kde začíná pracovat pro značku Lanvin. Najednou se mu dostane dvou pracovních nabídek. Jedna je od značky Arden, jež byla, troufale řečeno – v plenkách, a druhá pak přišla od velkého Diora. To musel být pro mladého nadšence do módy velká pocta, ale i splněný sen. Jenže Oscar de la Renta si vybírá tu, na první pohled méně atraktivní nabídku pracovat pro Arden.

Poradce z Vogue

Nebyl si jist a nechal si toto rozhodnutí potvrdit od šéfredaktorky Vogue. V Arden mohl naplno rozvinout svůj talent, osobitost a cit pro módu. A tak se také stalo. Krátce po jeho příchodu se reputace značky významně zvýšila.

Vlastní značka

Oscar ale pořád hledá něco „svého“ a tak v polovině šedesátých letech zakládá svoji vlastní značku. Díky prvkům žhavé a barevné latinské Ameriky spolu s evropským šarmem a vysokou francouzskou módou, vytvořil skutečně nezaměnitelné modely. Je tak populární po celém světě a každá správná žena touží po šatech od de la Renty. Třeba se i vdát, jak se to podařilo Amal Clooney, manželce herce George Clooneyho.

 

zdroj obrázku: huffingtonpost.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *