Tak trochu jiný Dior – Givenchy
Francouzská značka módního světa Givenchy je jakoby takovou nepřímou dceřinou společností tradiční a dokonalé značky Dior. Aby také ne, když její zakladatel Hubert James Taffin de Givenchy, se učil přímo od mistra francouzské módy.
Start u Diora
Tento svébytný Francouz se učil na tom nejlepším místě, jaké snad mohl mít. Přímo u Diora. Zde získal potřebné zkušenosti, ale také vzdal něco ze sebe. Dále prošel i jinými módními domy, než našel ten správný moment pro založení své vlastní značky.
Bettina a Audrey
Ten nastává, jakmile se potkává s Bettinou Graziani, která ho nadchne a tak se stává i ikonou značky Givenchy. Hubert je z ní tak učarovaný, že pro ni vytváří speciální halenku s nařasenými rukávy a od té doby také zvanou podle ní. Ale ta není jediná. Velké pozdvižení způsobilo setkání s herečkou Audrey Hepburn, ve které Givenchy vidí velkou inspiraci. Nabízí jí společný výměnný obchod – bude mu dělat reklamu a stále mít plný šatník. Toto rozhodnutí se stalo být dobře zvoleným a značka Givenchy stále stoupá v kurzu.
Vysoké límce i pytlové šaty
Výsostná elegance s moderními prvky je to, co chce nejen každá správná Francouzka, ale i jiné ženy na světě, okouzleny luxusní francouzskou módou. Givenchy tak dává světu módy další veledůležité prvky, jako jsou třeba vysoké límce u kabátů, jež působí dokonale elegantně a pak také tzv. pytlové šaty, bez vypasování, jednoduchý střih a přitom tolik nadčasové, luxusní. Naučil lidi nosit barvy, jako je růžová, sytě žlutá a červená a také královskou modř.
Nejen pro ženy, ale i muže
Givenchy je jako utržený ze řetězu a po úspěchu v oblasti módy pro ženy, přichází i s kolekcí pro muže – Gentleman Givenchy. Obohatí tak svět módy o zdařilé kousky, a když odchází v polovině devadesátých let do penze, přebírají jeho místo jen ti nejlepší – John Galliano a po něm i Alexandr McQueen. V současnosti vede značku Riccardo Tisci, famózní italský módní návrhář.
zdroj obrázku: trendaholic.be