Ostatní

Toužíte po nadčasovém šatníku?


S létem se spojuje očista těla, duše, ale i očista našich domovů a šatníků. Z polic vyhazujeme kousky, které nás příjemně hřály a plníme je letními výstřelky. Jaký je trend? Pomalá móda s trvalejší hodnotou láme rekordy a co je nejdůležitější – šetří vaši peněženku. Nadčasová móda v sobě snoubí magickou přitažlivost, něžnost, ženskost, rafinovanost, uniformitu a zároveň jedinečnost. Tohoto kontrastu docílíte pouze s velkou dávkou odvahy a kreativity.  Jak je patrné z módních mol, tak lichotivé střihy a bohaté zdobení výšivkami dominuje v letních kolekcích mnoha značek a návrhářů.

Inspiraci nalézáme všude kolem nás

Ve světě módy již delší dobu přetrvává trend volného ladění a kombinování stylů. Tento svobodomyslný přístup k módě dává obrovský prostor pro jedinečnost, po níž dnes touží všechny věkové kategorie. Nikdy ze svého šatníku nevyhazujte kousky inspirované přírodou, či folklórem. Elegantní klasika si vždy zaslouží pozornost.  Cesta k úspěchu – kombinování hladkých, jemných materiálů s vícerozměrnými. Bílá košile zdobená barevným lemem, velkými kapsami s potiskem, to je základ. Nezapomeňte ve svém šatníku ponechat všechny strukturované kousky, kožešiny a plyš.

Rafinovaná hra barev a tvarů

Drobná grafika, kostka, melanž, tmavomodrá a tmavá hnědá místo černé, zemité odstíny velbloudí, olivově zelená, kobaltová modř a budete in. V popředí zájmu zůstávají modely zvětšující ramena s dokulata řasenými rukávy a zvlášť v tomto roce přeje móda sukním, od plisovaných, přes nabírané, až volánové. Sukně v klasických délkách a střizích zalichotí každé ženské siluetě. Klidně se nechte inspirovat minulými léty zejména šedesátými – existují kousky, které ze šatníků nikdy nevymizí. Potřebují jen svůj čas. Zaexperimentovat si můžete i s potištěnými fotografiemi, či reprodukcemi obrazů nebo se rozhodněte pro ruské, mexické, indiánské či sicilské vlivy. Výběr je jen na vás!

 

 


1 komentář on Toužíte po nadčasovém šatníku?

  1. Pingback: Vintage je v kurzu | Módní svět

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *