Ostatní

Všudypřítomná opice – Paul Frank


Veselá a hravá je tvorba Paula Fanka, který není jen módní návrhář, ale především také umělec, kreativec a malíř. Je přesně takový, jako jeho tvorba, tedy veselá, hravá a předem neočekávaná.

Peněženka z vinylu

Přitom tento jedinečný tvůrce netoužil po kariéře módního návrháře, ale sám tak nějak postupně tvořil a zaujal tak mnohé osoby v okolí. Především pak při školním projektu, kde vytvořil z vinylu peněženku. To způsobilo velké pozdvižení a lidé prostě takovou jedinečnou peněženku chtěli. To bylo pro Paula Franka rozhodujícím, neboť přesně o toto usiloval – po tom tvořit něco, co lidé chtějí.

Tak trochu bláznovství

Paul Frank mimo peněženky se zaměřil na popruhy k batohům a na kytary. Ty vnímal do té doby jako nedotčené, přitom dokonalé místo po umění. Jeho tvorba se stala oblíbenou, populární, takže si mohl dovolit i vlastní značku, se kterou se pustil do více zaměření, než byly jen peněženky nebo zmíněné popruhy.

Opice a velké nápisy

Nyní se zaměřil o na navrhování celých modelů, kde zosobnil vlastní pocity svého tak trochu zdravého bláznovství a propojil je s uměním. Veselé a živé barvy spolu s motivy opice a velkými nápisy. To je typické pro tvorbu Paula Franka. Kontrasty barev se většinou také dost citelně prolínají a neubrání se pocitu veselosti.

Julius a jeho kamarádi

Opice, která je tak typická pro tvorbu Paula Franka má vlastní jméno. Jmenuje se Julius. Dlouhou dobu ji Paul Frank znázorňoval jen sám, po čase připojil i jiná zvířata, jako je žirafa Clancy, medvěd Woory, slonice Ellie a tak dále. Nyní je zastoupení obrovské.

Současná veselá tvroba

Díky své neotřelé a osobité tvorbě, si Paul Frank vysloužil spolupráci s mnoha jinými umělci, především z hudební branže, nevyhnulo se mu ale ani filmové plátno a v současnosti spolupracuje i s jinými značkami, jako je například Hello Kitty.

 

zdroj obrázku: thehundreds.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *