Pánská móda

Vynálezce polokošilí Ralph Lauren


Pohádkový příběh o tom, jak se z chudého chlapce, potomka běloruských přistěhovalců, stává multimilionář, žijící klasický americký sen.

Z Bronxu do světa módy

Narodil se v newyorském Bronxu roku 1939, kde prožil i dětství. Navštěvoval obchodní školu a po jejím absolvování si otvírá prodejnu se sportovním oblečením. Je fascinován hráči pola a uvědomuje si potřebu vhodných oděvů právě při této hře.

Jak polokošile spatřila světlo světa

Proto na trh přináší tzv. polokošili, neboli triko ze speciálního materiálu piké, který je dost pevný, elegantní. Polokošile má nejen límeček, ale i knoflíky a díky prodyšnosti materiálu tak zarytý sportovec pořád může vypadat nonšalantně, vznešeně. Bez pochyb se polokošile stávají uniformou hráčů pola a naopak ikona hráče pola se stává logem značky tohoto skvělého a jedinečného módního návrháře.

Sedmdesátky a dámská móda

Jenže tím Ralph Lauren neskončil. Na trh přináší nové prvky, jako jsou široké kravaty, ale i mnoho dalšího. Všechno má svůj potenciál a strukturu. Protože Lauren rozhodně neusnul na vavřínech, tak se jeho značka rozšiřuje a to o dámskou kolekci. Popularit a stoupá strmě nahoru a nabídky se jen hrnou.

Velký Gatsby

Velkou příležitostí je pak film Velký Gatsby, pro který má vytvořit celou kolekci. Naprosto fascinoval svět, neboť se zde objevují ženy v širokých kalhotách, ale i s pánskou košilí a dokonce i kravatou. Všechny modely jsou jednoduché a přitom tolik senzační, až mnohým přechází zrak.

Propojí ženskou i mužskou módu

Je opakem Jeana-Paula Gaultiera, který muže oblékl do sukní. Ralph Lauren dal ženám pánské kalhoty i kravaty a klobouky. Přitom žádný z jeho modelů nepostrádá dávku sexappealu, ať už v ženském, nebo mužském provedení.

Populární všude

Ralph Lauren si žije svůj americký sen i v té chvíli, kdy vstupuje na trh s nábytkem a bytovými doplňky. Stále se rozvíjí a nepřestává. Díky tomu i jeho jmění má stále stoupající tendenci.

 

zdroj obrázku: cbsnews.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *