Spodní prádlo a plavky

Znamení Blíženců jako náhoda – Kappa


Značka sportovního oblečení je známá po světě, ale málokdo ví, že její tradice sahá až do roku 1916, kdy firma oficiálně vznikla a od té doby funguje – nefunguje, v závislosti na aktuálním politickém dění.

Italský Turín je domovinou

V Italském městě Turín se zakládá zmíněného roku 1916 podnik s názvem Calzifico Torinese a má být výrobcem kvalitních ponožek a následně i oblečení z vlny, které je pro tuto oblast potřeba mít. Základem jsou skutečně kvalitní, funkční ponožky, později i prádlo.

Válka zkřížila plány

Jenže namísto dalšího rozšíření podniku nastává válka a ta trochu mění cíle, nicméně podnik prosperuje právě díky své poctivosti. Kvalitní a teplé prádlo značky je tolik skvělé, že jej prostě vojáci potřebují mít a tak vláda vydává objednávky. Jenže jak už to tak bývá, po válce je podnik bombardován a prakticky zničen.

Obnova výroby

Asi deset let od zničení výrobny se značka znovu probouzí k životu a obnovuje výrobu. Jenže poměry se změnily, a jelikož již není potřeba vyrábět pro vojáky, zaměřuje se značka na širokospektrální výrobu oblečení.

Vzniká jméno

Náhlé výrobní procesy do všech směrů se ale zrovna neprokazují jako dobře zvolené – oblečení není tolik kvalitní a lidé reklamují ve velkém. Značka se kupodivu postavila problému čelem a změnila postupy, aby zachovala tradici kvality. Od toho okamžiku označovala nové, kvalitní oblečení jako „K“ – řecké kappa, což symbolizovalo „kontroll“, že oděv je kvalitní, kontrolován.

Focení reklamy

Logo, jaké jej známe dnes vzniklo náhodou, při focení reklamní kampaně. O pauze si pár – dívka i chlapec sedli k sobě zády a naskytl se skvělý úkaz, který od té doby používá značka jako své logo.

Kappa dnes

Dnes se značka skutečně zaměřuje na výrobu kvalitního, spíše sportovního oblečení a oděvů pro volný čas. Inspiruje se prakticky všude a pořád.

 

zdroj obrázku: www.forumnovakarolina.cz


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *