Pánská móda

Pánská taška není kabelka


Pravý gentleman nemá kapsy plné všeho možného, ale nosí, obzvlášť při pracovních cestách a povinnostech, kvalitní pánskou tašku. Mnoho mužů se však s touto poměrnou novinkou zatím nesrovnalo a odmítají pánské tašky nosit s tvrzením, že nejsou ženy.

Jak se věci mění

To je ale hodně nadnesené, protože pánská taška není rozhodně dámská kabelka. Možná ještě před dvaceti lety bylo podivné vidět muže s nějakou taškou, pokud nešlo o kufr nebo igelitovou tašku se svačinou. Jenže dnes je čím dál častější, že pánové prostě nosí pánské tašky běžně. Nejen mladí muži, ale i starší gentlemani si své věci ukládají do tašek, které by mohl někdo bez dostatečných znalostí označit jako „kabelky“.

  • Od ledvinky začínámewww.boardstar.cz

Dá se tvrdit, že takovými prvními pánskými taškami byly ledvinky. Ty si mnoho mužů oblíbilo, protože jim umožnily mít vše potřebné na jednom místě, pohromadě, což je praktické a účelné. Zkrátka bylo využito toho, co už ženy dávno vědí. Jenže ledvinka není úplně to nejskvostnější, co může pravý gentleman nosit. Pochopitelně pro sportovce, cestovatele, z praktických důvodů je ledvinka užitečná, ale ne elegantní. Dost mužů ji po nějaký čas nosilo (možná ještě nosí) v ruce, nebo přes rameno, téměř jako ženy kabelku. Přitom to nebudilo dojem zženštělého prvku. Každopádně ledvinku si muži obecně oblíbili a i dnes jsou na trhu stylové a současně praktické kusy. Jestliže ji chcete nosit, vybírejte vždy podle aktuálních módních trendů.

  • Crossbodyuk.coach.com

Možná právě z ledvinky posléze vyvinula oblíbená taška přes rameno, kterou nosí jak muži, tak ženy. Jde o crossbody tašku, o menších rozměrech, běžně pro uložení důležitých potřeb jako jsou klíče, peněženka, doklady, mobilní telefon nebo tablet. Nosí se na rameni, nebo přes rameno. Nejznámější módní značky, zabývající se pánskou módou, uvádějí na trh tento druh populární pánské tašky. Kdo z mužů tak zatouží po skutečné kvalitě, ať nemine prodejnu Armani, Louis Vuitton, Gucci nebo Tommy Hilfiger. Crossbody jsou velice oblíbené a stylové, obzvlášť při správném výběru celého outfitu. Určitě by neměla chybět v šatníku mladého elegána, sportovce a gentlemana.

  • Pánská taška na dokladywww.notonthehighstreet.com

Je známo, že muži toho mnoho s sebou nepotřebují. Co však většinou musí mít u sebe, jsou doklady, peněženka, ale i tablet, mobilní telefon a další důležité nezbytnosti, bez kterých se dnes lidé nemohou obejít. To všechno potřebuje prostor a pánská taška na doklady tento účel perfektně splňuje. Většinou má několik přihrádek, dobře se nosí a navíc také skvěle vypadá. Je elegantní a hodí se jak na běžné nošení, tak i ke společenskému oděvu. Samozřejmě je nutno vybrat správný materiál i střih. Nejvhodnější je bezpochyby pravá kůže, vydrží dlouho a pořád dobře vypadá. Koženka také splní svůj účel, ale je potřeba připomenout, že se často v záhybech trhá a brzo ošoupe.

  • Větší pánská taškawww.pinterest.com

Největší pozornost a to hlavně negativní (zatím) vzbuzují velké pánské tašky, které jsou často také neoprávněně a neznalci označovány jako kabelky. Přitom je klasická pánská taška nejen plně funkční, praktická a často i doladí celý outfit. Není vůbec důvod se k nim stavět odmítavě. Správný byznysmen se bez takové „pomocnice“ neobejde. Do této pánské tašky se vejdou nejen potřebné doklady, ale i dokumenty klasického formátu A4, dále notebook, či jiné potřeby úspěšného podnikatele, nebo manažera. Většina z těchto tašek je vizuálně inspirovaná právě kufříky nebo klasickými aktovkami, takže nenabízí snad ani potřebu se domnívat, že jde o kabelku. Muži v západní civilizaci si na nošení pánských tašek zvykli, proč by tedy je běžně nemohly nosit muži u nás?

zdroje obrázků: uk.coach.com, www.boardstar.cz, www.mensfashionmagazine.com,

www.notonthehighstreet.com, www.pinterest.com


Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *